Bytové domy SvitávkaNovostavby bytových domů se nachází ve Svitávce, 4 km od Boskovic a 30 km severně od Brna. Městys Svitávka nabízí kompletní občankou vybavenost jako je: škola, školka, sportovní hala, zdravotní středisko, zubař, supermarket atd. Boskovice vzdálené 4 km poskytují velký výběr obchodů a služeb, kulturu, vzdělání, sport, zájmové kroužky i turistiku.


Bytové domy jsou svojí polohou zajímavé jak pro zájemce o bydlení z okolí, tak i pro zájemce z Brna, kterým nabízí komfortní a cenově dostupné bydlení s krátkou dojezdovou vzdáleností do Brna, případně přímým vlakovým spojením kamkoliv na trase Brno - Česká Třebová - Praha. Výhodou  do budoucna a velkým benefitem dostupnosti do Brna je plánovaná výstavba dálnice D43, s napojením cca 1 km od Svitávky. 

Bytové domy jsou navrženy s důrazem na energetickou úsporu, která dosahuje třídy B, tudíž se svými nízkými náklady na vytápění řadí do kategorie nízkoenergetických domů.

Byty jsou projektovány s důrazem na velký prostor a odpovídají aktuálním bytovým trendům. Byty disponují nadstandardně velkou podlahovou plochou, mají moderně řešené propojení obývacího prostoru s jídelním a kuchyňským koutem. Příslušenství ke každému bytu tvoří zahrádka, balkon nebo terasa. Elektricky ovládané venkovní stínění oken, příprava na klimatizaci, rekuperace jsou ve standartním vybavení každého bytu. Orientace většiny místností je na jih, krajní byty mají jeden pokoj orientovaný na východ nebo západ. Bytové domy jsou řešeny jako pětipodlažní, s prostorným výtahem. V bytech se zahrádkou nebo s terasou jsou instalovány venkovní nezámrzné vodovodní ventily, samozřejmostí je venkovní osvětlení balkonů a teras.

V bytech se dle dispozice nachází prostorná chodba s možností umístění vestavěných skříní, hlavní místnost s  obývacím prostorem, kuchyňským a jídelním koutem, dle dispozice další pokoje, případně šatna. Sociální zařízení tvoří koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, jedním nebo dvěma umyvadly, s WC, popřípadě i dalším samostatným WC. Samozřejmostí je i zahrádka, balkon nebo terasa, na které lze vystoupit i z více místností. Okna a balkonové dveře jsou plastovými rámy s trojskly.

Podlahovu krytinu tvoří vinyl, vstupní dveře v požárně bezpečnostní třídě 3 s ocelovými zárubněmi, bezpečnostním kováním a kukátkem. Interiérové dveře obložkové, plné nebo prosklené, s kováním. Obklady a dlažby jsou velkoformátové. Umyvadla jsou keramická, závěsná. WC je keramické, závěsné, vana akrylátová. Koupelnové baterie jsou chromované.

V domě jsou datové a kabelové rozvody pro příjem TV a internetu. Do bytu vede od hlavních dveří domovní telefon.  Byty jsou vytápěny podlahovým topením z domovní kotelny, stejně tak je zajištěn i ohřev teplé vody. Voda, elektřina a topení je u každého bytu s vlastním měřením.

Parkování je možné před domem na nově zbudovaných parkovacích místech, na obecním pozemku.

U nedokončených bytů je možnost vlastního výběru zařizovacích předmětů, obkladů, podlah a interiérových dveří a tím ovlivnit finální podobu bytu a Vašeho budoucího domova. Cena je uvedena za dokončený byt.